رویداد24

معصومه ابتکار، رئيس سازمان محيط زيست:
چرا هيچ کاري نمي‌کنيد؟ پس ابتکارتان کجاست؟ چرا گرد و غبار فقط در کشور ما مي‌آید؟ تمامش حرف و حرف، پس نتيجه کو؟ چرا گرد و غبارها تمام نمي‌شود؟ چرا خوزستان را فراموش کرده‌ايد؟ هيچ‌کس به فکر خوزستان نيست و... . اينها و سؤالاتي ديگر بخشي از اصلي‌ترين دغدغه‌هاي منتقدان و مخالفان سازمان محيط زيست در زمينه گرد و غبارهاي خوزستان است.
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی در گفت‎وگو با رویداد۲۴:
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی، با تاکید بر اینکه برای ساماندهی متکدیان زیر 15 سال باید به خانواده‎های آنها توجه کرد گفت: درحال حاضر تمام منابع سازمان بهزیستی برای ساماندهی متکدیان صرف تامین جا برای آنها می‎شود این در حالی است که تامین آن وظیفه شهرداری است و اگر شهرداری وظیفه خود را انجام می‎داد بهزیستی هم منابع خود را صرف توانمندسازی خانواده‎ا می‎کرد.
رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران جزئیات نرخ بلیت مترو را در سال ۹۶ تشریح کرد.
رویداد24 بررسی کرد؛
یک طراح لباس گفت: خوشبختانه جشنواره سی و پنجم در مقایسه با سایر جشنواره‌ها و رویدادهایی که در کشور برگزار شده است از جمله جشنواره‌ی سال گذشته‌ی فیلم فجر، از نظر پوشش هنرمندان، متعارف‌تر و شیک‌تر و خاص‌تر بود.
در یک لحظه تصمیم می‌گیرند، البته خودشان می‌گویند که متوهم شده‌اند. دست به چاقو می‌برند و فرزندان را می‌کشند. بعضی‌ها هم دستان را دور گلوی فرزند گره می‌زنند و فشار می‌دهند. وقتی اثر مصرف شیشه از سرشان بیرون می‌رود تازه متوجه می‌شوند چه جنایت تلخی را رقم زده‌اند. کافی است خواننده صفحات حوادث باشید تا با اخباری بشدت متأثرکننده که عمق فاجعه‌ای جبران‌ناپذیر را نشان می‌دهد، رو‌به‌رو شوید. فاجعه‌ای به قیمت از دست رفتن کودکانی معصوم، آن هم به دست پدر یا مادرشان که بدون هیچ گناهی به بدترین شکل ممکن به قتل می‌رسند .
اسماعیل قدیمی، استاد ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‎وگو با رویداد۲۴:
استاد ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی معتقد است، فقدان مدیریت شادی و تبادل فرهنگی بین فرهنگ‎های زنده دنیا جوانان را به جشن‎هایی مثل ولنتاین جذب می‎کند. به گفته او نباید با استقبال جوانان از این جشن‎ها سلبی برخورد کرد بلکه نظام فرهنگی باید فضای مناسب برای شادی فراهم کند و وارد رقابت جهانی فرهنگ‎ها شود.
در جلسه امروز شورای شهر تهران صورت گرفت
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: چرا ۵۰۰ میلیون تومان باید به یک مسجد اختصاص داده شود؟ با این بودجه می‌توان ۱۰ مسجد ساخت.
رییس هیات ویژه گزارش ملی بررسی حادثه پلاسکو اعلام کرد
رییس هیات ویژه گزارش ملی بررسی حادثه پلاسکو آخرین اقدامات انجام شده درباره بررسی ابعاد این حادثه را تشریح کرد.
دوهفته‌ای است که از کشته‌شدن چند کولبر در پیرانشهر در اثر ریزش بهمن می‌گذرد؛ اما داغ آنها برای اهالی همچنان تازه است. مردم پیرانشهر مثل بسیاری از مرزنشینان غربی با پدیده‌ای به نام کولبری مواجهند؛ کاری که شاید با بسیاری از استانداردهای شغلی فاصله دارد اما تنها ممر درآمد حداقلی برای مرزنشینانی است که بیش از سایر هم‌وطنانشان با مشکل بیکاری مواجهند.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده مطرح کرد
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده امروز در دیدار با نخست وزیر سوئد به حضور زنان کشور در فعالیت های اجتماعی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ١٠ درصد بانوان کشور در کابینه یا در بدنه دولت فعالیت دارند.
گزارش رویداد۲۴ از آخرین روز جشنواره فیلم فجر
روز آخر جشنواره را می‌توان روز رگ خواب نامید. رگ خوابی که بی‌دلیل دیده نشد. نه در تحلیل‌ها منتقدان و نه در آرا هیئت داوران. امید دارم در ایام اکرانش به خوبی دیده شود. چون شایسته نگاهی عمیق‌تر و دقیق‌تر از نگاه‌های شتاب‌زده ایام جشنواره است.
امیدها و حسرت های مولاوردی در حوزه زنان:
چیزی تا پایان مسوولیت دولت نمانده است؛ تب و تاب سامان دادن به امور و مشخص کردن تکلیف برنامه های جامانده در زمان کمی که به مصاحبه اختصاص داده، به خوبی قابل درک است. شهیندخت مولاوردی که پیش از این خود، مطالبه گر حقوق زنان بوده و دغدغه وضعیت زنان را داشته است، امروز در جایگاهی قرار گرفته که باید پاسخگوی جامعه زنان باشد.
گزارش رویداد۲۴ از روز دهم جشنواره فیلم فجر
خوب، بد، جلف قاسم‌خانی یک تفریح اساسی بود. فیلمی واقعاً خنده‌دار و جذاب که توانست منتقدان حاضر در سالن سینما را به خنده وادارد و لحظات مفرحی برای حاضران در سالن نمایش رقم بزند.
شکر بیکی فعال حقوق زنان در گفت‎وگو با رویداد۲۴ مطرح کرد:
یک فعال حقوق زنان معتقد است، مصوبه مجلس در خصوص بازنشستگی پیش از موعد زنان، در درازمدت اثرات سو دارد وزنانی را که با زحمت فراوان در عرصه عمومی حضور پیداکرده‌اند مجبور می‌کند به خانه‌هایشان بازگردند. درحالی‌که آن‌ها می‌توانند در کنار مادری و نقش‌های دیگر شغل هم داشته باشند.
گزارش رویداد۲۴ از پشت پرده سکوت معنا‎دار فرهادی در برابر ادعاهای قالیباف
محمد باقر قالیباف، منجی حادثه پلاسکو؛ این تمام آن چیزی است که شهردار تهران از خود به نمایش گذاشته است؛ چه در صحن مجلس شورای اسلامی و چه در جلسه شورای شهر. بر همین اساس یارانش در شورای شهر خواستار اعطای نشان لیاقت به قالیباف برای آواربرداری پلاسکو شدند؛ آواربرداری که اگر کمک‎های استانداری، فرمانداری و دیگر نهادها نبود قالیباف امروز اینگونه خود را سربلند نشان نمی‏‎داد و این ضعف فرمانداری تهران است که این اجازه را به قالیباف داده است تا همچنان خود را قهرمان پلاسکو معرفی کند.
گفت‌و‌گو
گوناگون
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
پیشخوان روزنامه